You are currently viewing Jazzowe koncerty w POSK

Jazzowe koncerty w POSK

  • Post author:
Udostępnij:

Dwa fajne koncerty będą w nadchodzący weekend w Jazz Cafe POSK. Wystąpią Chris Dean z zespołem i oraz Agata Kubiak Quintet. 

Reklama

Chris Dean jest jednym z czołowych liderów big bandów i wokalistów w kraju. Zaprezentuje program “San Francisco – piosenki Tony’ego Bennetta!”. Jako puzonista Chris koncertował i nagrywał z Tonym Bennettem i wieloma innymi wspaniałymi artystami. Chris występował z Carlą Bley, Quincy Jonesem, Tootsem Thielemansem, Ronniem Scottem, Frankiem Sinatrą, Melem Torme i wieloma innymi!

Dołączy do niego wspaniała Miranda Wilford, która wraz z Chrisem wykona utwory-duety z albumów Tony’ego! Dopełnieniem jego kwartetu będą Trevor Brown na fortepianie, Jeremy Brown na basie i Dave Tandy na perkusji, dzięki czemu nie tylko będziemy mieli najwyższej klasy wokalistów, ale wraz z nimi będzie światowej klasy jazz!

Muzycy:

Chris Dean – puzon, wokal
Trevor Brown – fortepian
Jeremy Brown – kontrabas
Dave Tandy – perkusja
Miranda Wilford – gość specjalny na wokalu

 

www.syd-lawrence-orchestra.com

Video 1 (“San Francisco – Chris Dean sings Tony Benett!”):

Video 2 (Chris Dean trombone solo):

 

Piątek 24 maja 2024

Bar 19:30 / muzyka 20:30

Bilety 15 GBP przy wejściu i na Eventbrite:

https://www.eventbrite.co.uk/e/chris-dean-san-francisco-the-songs-of-tony-bennett-tickets-887889831387

W sobotę Agata Kubiak Quintet zaprezentuje program “Historia skrzypiec jazzowych!”

Kwintet Agaty miał przyjemność wielokrotnie występować na scenie Jazz Café POSK. Tym razem muzycy zaprezentują koncert pełen jazzowego repertuaru skrzypcowego. Od Ginger Smock, Stuff Smith i Stephane Grappelli po Michała Urbaniaka i Zbigniewa Seiferta. W tym specjalnym repertuarze Agata zarówno zaśpiewa, jak i zagra na skrzypcach.
Agata Kubiak Quintet presents: “The History of Jazz Violin!” In this special repertoire, Agata will sing and perform on the violin. You are invited to join us for this remarkable experience!

Agata Kubiak to mieszkająca w Londynie skrzypaczka jazzowa i wokalistka. Pochodząca z Polski gra i muzyka Agaty jest mocno zakorzeniona w tradycji polskiego jazzu. Na jej grę wpływają różnorodne style, od post-bopu, późnego Coltrane’a i Seiferta, poprzez polski folk, po metal i współczesną klasykę.

Agata studiowała śpiew jazzowy u Anity Wardell i Iaina McKenziego. Była finalistką międzynarodowego konkursu jazzowego Riga Jazz Stage 2014, a także znalazła się na liście 20 najlepszych wokalistek jazzowych według Europejskiego Magazynu Jazzowego “Jazz Forum” w 2015 roku.

Od wydania debiutanckiego albumu (“Polarity”) w 2014 roku ukończyła Doktorat studiując “kreatywność we współpracy wykonawca-kompozytor”. Oprócz kariery koncertowej i nagraniowej Agata jest autorką publikacji naukowych, a obecnie wykłada w London College of Music.

Muzycy:

Agata Kubiak – skrzypce, głos

Ralph Brown – fortepian

Tom Kenworthy – gitara

Jakub Cywiński – kontrabas

Ollie Peszyński – perkusja

 

www.agatakubiak.com

Instagram: @agatakubiakmusic

 

Sobota 25 maja 2024

Bar 19:30 / muzyka 20:30

Bilety £15 przy wejściu i na Eventbrite:

https://www.eventbrite.co.uk/e/agata-kubiak-quintet-history-of-jazz-violin-tickets-893574083137

Reklama

 


Udostępnij: