W Londynie  mieszkańcy proszeni o mniejsze zużycie wody

  • Post author:
Udostępnij:

Szczyt fali upałów w Wielkiej Brytanii prawdopodobnie nastąpi w poniedziałek lub wtorek – poinformował serwis meteorologiczny Met Office. W Londynie  mieszkańcy już proszeni są o ograniczenie zużycia wody.

Reklama

Brytyjski serwis meteorologiczny Met Office prognozuje, że szczyt fali upałów nastąpi nie w niedzielę lub poniedziałek, jak wcześniej podawano, lecz w poniedziałek lub we wtorek. Wtedy  prawdopodobnie pobity zostanie rekord ciepła w Wielkiej Brytanii. Najwyższą temperaturę w historii pomiarów tego kraju odnotowano w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Cambridge 25 lipca 2019 roku, wyniosła 38,7 st. C.

Met Office wydłużył ostrzeżenia drugiego stopnia w związku z falą ekstremalnych upałów w niemal całej Anglii i w większej części Walii. Zaczną one obowiązywać od niedzieli rano do końca dnia we wtorek. Pomarańczowy alert oznacza możliwość opóźnień w podróży, zamknięcia dróg i kolei, przerw w dostawach prądu – a nawet potencjalne zagrożenie dla życia i mienia. W związku z upałami jeszcze w czwartek odbędzie się posiedzenie rządowego zespołu ds. sytuacji kryzysowych.

Oprócz historycznego rekordu ciepła istnieje 40 procent prawdopodobieństwa na pobicie w Anglii jeszcze jednego – najwyższej minimalnej temperatury w nocy. 3 sierpnia 1990 roku w żadnym punkcie w ciągu doby temperatura nie spadła poniżej 23,9 st. C.

Tymczasem operator sieci wodociągowej w Londynie, firma Thames Water, zaapelowała do mieszkańców brytyjskiej stolicy o ograniczenie zużycia wody. – Chociaż obecnie nie przewidujemy wprowadzenia ograniczeń w używaniu wody tego lata, ważne jest, aby gospodarstwa domowe korzystały z niej odpowiedzialnie i pomogły nam ograniczyć presję na nasze zasoby – przekazał Andrew Tucker, kierownik ds. redukcji popytu w Thames Water.

Reklama

 


Udostępnij: