Kolejka na 8 km do pożegnania królowej

  • Post author:
Udostępnij:

Na co najmniej sześć godzin wstrzymano w piątek możliwość dołączenia do kolejki osób czekających, by oddać hołd zmarłej królowej Elżbiecie II. Kolejka osiągnęła  długość 7,9 km, a szacowany czas oczekiwania to minimum 14 godzin.
Od środowego popołudnia trumna z ciałem Elżbiety II jest wystawiona w Westminster Hall w Pałacu Westminsterskim i pozostanie tam do poniedziałku, czyli dnia pogrzebu, aby dać mieszkańcom Wielkiej Brytanii możliwość pożegnania zmarłej monarchini i oddania jej hołdu.

Reklama

Jednak choć Westminster Hall otwarty jest w tym czasie przez 24 godziny na dobę, a przechodzący mają dosłownie kilka sekund na zatrzymanie się przy trumnie, kolejka wciąż się wydłużała. Brytyjskie ministerstwo cyfryzacji, kultury, mediów i sportu uruchomiło w internecie serwis pokazujący aktualną długość kolejki, punkty charakterystyczne w pobliżu jej końca oraz szacowany czas oczekiwania na wejście.

W piątek przed południem ministerstwo poinformowało, że ciągnąca się wzdłuż południowego brzegu Tamizy kolejka ma długość 7,9 km, co oznacza, że osiągnęła maksymalną przewidzianą długość, a czas oczekiwania wynosi co najmniej 14 godzin, zatem na minimum sześć godzin wstrzymana zostaje możliwość dołączania do niej przez nowe osoby.

Pierwsze osoby stanęły w kolejce już w poniedziałek koło południa – na ponad dwie doby przed przewiezieniem trumny do Pałacu Westminsterskiego. Pogrzeb Elżbiety II odbędzie się poniedziałek w południe.

Reklama

Udostępnij: