Konkurs Eurowizji w Wielkiej Brytanii

  • Post author:
Udostępnij:

Przyszłoroczny konkurs Eurowizji zorganizuje Wielka Brytania. “Europejska Unia Nadawców (EBU) i BBC z przyjemnością potwierdzają, że Konkurs Piosenki Eurowizji 2023 odbędzie się w Wielkiej Brytanii – napisano w oficjalnym w komunikacie.

Reklama

Konkurs miał odbyć się na Ukrainie. W komunikacie przypomniano, że Wielka Brytania już po raz czwarty przyjmuje na siebie obowiązki gospodarza Eurowizji w zastępstwie za inne kraje. “Kontynuując tę ​​tradycję solidarności, wiemy, że przyszłoroczny Konkurs pokaże kreatywność i umiejętności jednego z najbardziej doświadczonych nadawców publicznych w Europie, jednocześnie zapewniając, że tegoroczni zwycięzcy, Ukraina, będą reprezentowani podczas całego wydarzenia” – czytamy.  Ukraina, jako kraj zwycięski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2022, automatycznie zakwalifikuje się również do Wielkiego Finału nadchodzącego Konkursu – zapewniono.

– Bardzo żałuję, że nasi koledzy i przyjaciele w Ukrainie nie są w stanie zorganizować Konkursu Piosenki Eurowizji w 2023 roku. Poproszenie o organizację największego i najbardziej złożonego konkursu muzycznego na świecie to wielki przywilej. BBC dokłada wszelkich starań, aby wydarzenie było prawdziwym odzwierciedleniem kultury ukraińskiej, a także pokazywało różnorodność brytyjskiej muzyki i kreatywności. BBC rozpocznie teraz proces poszukiwania miasta-gospodarza, które będzie z nami współpracować przy realizacji jednego z najbardziej ekscytujących wydarzeń, które przybędą do Wielkiej Brytanii w 2023 roku – przekazał Tim Davie, dyrektor generalny BBC.

Ukraińska grupa Kalush Orchestra wygrała w Turynie 66. Konkurs Piosenki Eurowizji z piosenką “Stefania”. Ukraińcy zdobyli łącznie 631 punktów i odnieśli zwycięstwo dzięki głosowaniu publiczności. Zgodnie z tradycją zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji jest gospodarzem konkursu w następnym roku. Jednak Ukraińcy – z powodu trwającej od lutego wojny  nie będą mogli przygotować Eurowizji w 2023 roku.

Reklama

Udostępnij: