You are currently viewing Nicolas Meier World Group wystąpi w POSK

Nicolas Meier World Group wystąpi w POSK

  • Post author:
Udostępnij:

Szwajcarski gitarzysta Nicolas Meier zdobył reputację jednego z najbardziej oryginalnych i wyjątkowo utalentowanych gitarzystów na świecie. Mieszkający w Wielkiej Brytanii  muzyk czerpie inspiracje z ukochanej przez siebie muzyki tureckiej, wschodniej i bliskowschodniej, a także z flamenco, tanga i innych stylów (a wszystko to zmieszane z jazzem). Artysta prezentuje niezwykłą wszechstronność i muzyczną płynność wykraczającą daleko poza to, co zazwyczaj słyszymy (…do tego stopnia, że ​​jego wielki talent zwrócił uwagę legendy gitary rockowej, Jeffa Becka, który uczynił Nicolasa filarem The Jeff Beck Group, zabierając go na dwie światowe trasy koncertowe w ciągu ostatnich kilku lat.) .

Reklama

Rok 2017 był przełomowy: wytwórnia Favored Nations Records Steve’a Vaia wydała znakomity solowy album Nicolasa „Infinity”. Album został nagrany w Los Angeles w formacie trio – z udziałem weteranów-wirtuozów, Jimmy’ego Haslipa na basie i Vinniego Colaiuty na perkusji.

Brzmienie Meiera opiera sie na jego zamiłowaniu do grania jazzu na gitarze akustycznej, zwłaszcza na nylonowych strunach swojej gitary Godin. Brzmienie to szczególnie dobrze współgra z flamenco i muzyką Bliskiego Wschodu. Gra również na bezprogowej gitarze akustycznej, na Saz (tradycyjnym tureckim instrumencie strunowym), gitarze elektrycznej, stalowo-strunowej gitarze akustycznej, glissentarze (11-strunowym instrumencie bezprogowym) i baglamie.

Zrobiwszy spore i trwałe wrażenie na takich dżentelmenach  jak wielki Bill Bruford, Steve Vai, czy wspomniany wcześniej  Jeff Beck – Nicolas Meier jest bezsprzecznie jednym z najbardziej wszechstronnych, ambitnych i wirtuozerskich  nowych talentów gitarowych.

Najnowszy album Nicolas Meier World Group „Magnificent” został wydany w 2021 roku, zebrał mnóstwo świetnych recenzji i gościł na  antenach licznych stacji radiowych!

Skład Nicolas Meier World Group: Richard Jones – skrzypce; Jakub Cywiński – kontrabas; Anmol Mohara – perkusja; Nicolas Meier – gitara akustyczna i glissentar

„Błyskotliwa gra Meiera na różnych gitarach bezprogowych i bezprogowych czasami przypomina Metheny’ego czy McLaughlina, ale z jego własnym bardzo melodyjnym, panśródziemnomorskim eklektyzmem…” (Jim Gilchrist, Scotsman 4/5*)

“Wspaniała muzyka!” (George Cole, Jazz Views)

SOBOTA 14 MAJA 2022: NICOLAS MEIER WORLD GROUP

Bilety 15 £ na drzwi i Eventbrite: https://bit.ly/3rGZFGl

www.meiergroup.com

Reklama

Udostępnij: