Miś Paddington na herbatce u królowej

  • Post author:
Udostępnij:

Królowa Elżbieta II świętuje Platynowy Jubileusz. Z tej okazji zorganizowany został koncert, na którym jednak monarchini nie mogła się pojawić ze względu na stan zdrowia. Zamiast tego pokazała się zebranym w krótkim nagraniu, na którym “spotkała się” na herbatce z Misiem Paddingtonem.

Reklama

Królowa Elżbieta II ma już 96 lat, a w tym roku świętuje Platynowy Jubileusz – 70. rocznicę objęcia przez nią brytyjskiego tronu. Z powodu problemó zdrowotnych królowa nie mogła wziąć udziału w koncercie wyprawionym na jej cześć. Zamiast tego zaprosiła do pałacu Buckingham wyjątkowego gościa. Film z herbatki z Misiem Paddingtonem został wyemitowany przed rozpoczęciem koncertu jubileuszowego, który odbył się w sobotę 4 czerwca. “Chociaż królowa nie będzie osobiście uczestniczyć w koncercie, bardzo zależało jej na tym, aby ludzie zrozumieli, jak wiele to dla niej znaczy, i aby wszyscy oglądający świetnie się bawili”- napisano w oświadczeniu wydanym przez dwór królewski.

Na nagraniu widzimy misia wyraźnie onieśmielonego obecnością królowej. Z tego powodu zwierzak popełnia gafę za gafą. Najpierw wypija cały dzbanek herbaty, później trafia kremem z ciastka na deser prosto w twarz lokaja. Elżbieta II wciąż jest jednak łaskawa dla gościa. Kiedy zakłopotany Paddington proponuje jej kanapkę z marmoladą z kapelusza, monarchini zdradza, że też ma zawsze ze sobą jakąś przekąskę. Na koniec wspólnie wybijają łyżeczkami o filiżanki rytm piosenki Queen “We will rock you”, która rozpoczęła sobotni koncert.

Miś Paddington to fikcyjna postać niedźwiadka, którą stworzył angielski pisarz Michael Bond. Inspiracją była dla niego maskotka, którą kupił w 1956 roku w Wigilię. Zrobiło mu się wówczas żal maskotki samotnie leżącej na półce londyńskiego sklepu, dlatego postanowił, że podaruje ją żonie. W serii opowieści miś jest grzeczny i miły, ale niejednokrotnie zdarzają mu się rozmaite kłopoty.

Reklama

 


Udostępnij: