Miss bez makijażu

  • Post author:
Udostępnij:

Melisa Raouf ma dwadzieścia lat, mieszka i studiuje w Londynie. To pierwsza finalistka Miss Anglii  bez makijażu.
Melisa Raouf zakwalifikowała się do finału konkursu na Miss Anglii, który odbędzie się już w październiku. Dokonała tego w wyjątkowy sposób. Melisa postanowiła nie ulegać narzuconym, wyidealizowanym wzorcom piękna i zaprezentowała się bez makijażu. Jak sama przyznała w rozmowie z Independent: To wiele dla mnie znaczy, bo czuję, że wiele dziewczyn w różnym wieku nosi makijaż z powodu presji, aby to robić. Myślę, że ludzie powinni kochać i akceptować swoje wady i skazy, gdyż jak wiemy, prawdziwe piękno tkwi w prostocie

Reklama

W 2019 w konkursie pojawiła się kategoria “Bare Face Top Model”, gdy organizatorzy stwierdzili, że zbyt wiele uczestniczek wysyła im zdjęcia z olbrzymią ilością makijażu oraz retuszu. Choć funkcjonuje już 3 lata, dopiero Melisa jako pierwsza postanowiła w niej wystartować. Dzięki urodzie udało jej się awansować do finału konkursu, który odbędzie się w październiku.
Melisa otwarcie przyznaje, że gdy była młodsza, uległa presji idealnej twarzy z makijażem. Postanowiła jednak, że chce być przykładem dla wszystkich dziewcząt i pokazać, kim naprawdę jest. Zaakceptowała i pokochała swoją twarz.

Zapowiedziała, że w październiku zawalczy o tytuł również bez makijażu.

Reklama

Udostępnij: