You are currently viewing Musimy pomóc Ukrainie!

Musimy pomóc Ukrainie!

  • Post author:
Udostępnij:

Kolejne spotkanie Borisa Johnsona z premierami Grupy Wyszehradzkiej. – Będziemy zarówno dyplomatycznie, politycznie, jak i gospodarczo współpracować ze sobą w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, uzgadniając także wsparcie wojskowe, aby pomóc naszym przyjaciołom z Ukrainy – powiedział premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson w czasie spotkania.

Reklama

Johnson podkreślił w kontekście rosyjskiej inwazji na Ukrainę, że doszło do ataku na kraj demokratyczny i ostrzegał przed “nową Jałtą”

– Rosja chce poszerzyć swoją strefę wpływów, chce stworzyć nową Jałtę Wszyscy z całej siły krytykujemy to, co wydarzyło się, mianowicie tę barbarzyńską inwazję przeprowadzoną przez Władimira Putina – powiedział premier Wielkiej Brytanii. – Będziemy zarówno dyplomatycznie, politycznie, jak i gospodarczo współpracować ze sobą w obliczu tego zagrożenia. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, też uzgadniając wsparcie wojskowe, aby pomóc naszym przyjaciołom z Ukrainy w tej godzinie desperacji i potrzeby – powiedział Johnson.

Podkreślił, że szefowie rządów państw Grupy Wyszehradzkiej reprezentują kraje, które są de facto na pierwszej linii ogromnego kryzysu humanitarnego i napływu uchodźców. – Wielka Brytania jest gotowa, aby pomóc wam w każdy możliwy sposób. Wiem, że jesteśmy zjednoczeni w naszych poglądach, jeżeli chodzi o tę katastrofę przeprowadzoną przez Władimira Putina. Musimy pomóc narodowi ukraińskiemu, aby Putin poległ – powiedział premier Wielkiej Brytanii.

Reklama

Udostępnij: