You are currently viewing Nastolatki przez rok planowały morderstwo

Nastolatki przez rok planowały morderstwo

  • Post author:
Udostępnij:

Morderstwo 16-letniej Brianny Ghey, której ciało zostało odnalezione w parku w Culchect było planowane przez o rok młodszych nastolatków. BBC i inne brytyjskie media ujawniły szokujące okoliczności zabójstwa transpłciowej Brianny.

Reklama

Zwłoki zamordowanej 16-letniej Brianny odnaleziono 11 lutego przez ludzi spacerujących z psami po parku w Culcheth w hrabstwie Cheshire. W trakcie sekcji ustalono, że oprawcy zadali Briannie 28 ciosów nożem. Oskarżeni w sprawie są 15-latkowie – chłopak i dziewczyna z tej samej szkoły, do której chodziła Brianna. Konsekwentnie zaprzeczają postawionym im zarzutom morderstwa.

Brianna była dziewczyną transpłciową, ale pierwotnie służby informowały, że nie miało to związku z morderstwem. Nie wykluczano zabójstwa na tle nienawiści. W trakcie procesu wyszły jednak na jaw SMS-y, którymi wymieniali się oprawcy Brianny. Ich szokująca treść dowodzi, że przypatrywali się swojej ofierze od dłuższego czasu.  „Chcę ją dźgnąć przynajmniej raz, nawet jeśli nie żyje”, czy „chcę zobaczyć, czy krzyczy jak mężczyzna czy dziewczyna”. Wiadomości tekstowe są najmocniejszymi dowodami przeciw oskarżonym. BBC informuje wprost, że SMS-y pokazują, że 15-latkowie były „zaabsorbowani przemocą, torturami i śmiercią”.

Prokurator Deanna Heer stwierdziła, że wiadomości „pokazują, jak wspólnie planowali zabić Briannę” oraz “w jaki sposób faktycznie została zabita”. Przed sądem w Manchesterze wyszło na jaw, że chłopak i dziewczyna korespondowali o swoim zamiarze już w listopadzie 2022 roku.

Proces ma potrwać jeszcze kilkanaście tygodni.

Reklama

Udostępnij: