Nawet 2 miliony ludzi przyjedzie na pogrzeb Elżbiety II

  • Post author:
Udostępnij:

W poniedziałek do Londynu może przyjechać nawet 2 miliony ludzi, którzy będą chcieli pożegnać Elżbietę II.

Reklama

W środę trumna z ciałem Elżbiety II zostanie przewieziona z Edynburga do Pałacu Buckingham w Londynie. Stamtąd wyruszy do Westminster Hall, najstarszej części budynku brytyjskiego parlamentu. Następnie od czwartku do godziny 6:30 w poniedziałek jej trumna będzie tam wystawiona na widok publiczny, by każdy mógł przejść obok jej ciała składając hołd Elżbiecie II. Do sali, w której znajdować się będzie trumna z ciałem monarchini nie będzie można wnosić żadnych dużych toreb, nie można będzie mieć żadnych przedmiotów niebezpiecznych, na miejscu nie będzie także można używać aparatów fotograficznych, kamer, ani nawet telefonów komórkowych.

Służby porządkowe w Londynie zaapelowały do Brytyjczyków, by zaprzestali składania kwiatów i dowodów przywiązania do zmarłej królowej Elżbiety II przed pałacem Buckingham, a zamiast tego pozostawiali je w pobliskim Green Park. Ludzie z całego świata zostawiają tak kwiaty, kartki pocztowe, maskotki i podziękowania dla monarchini, która zasiadała na angielskim tronie przez 70 lat.

W Londynie spodziewane są znaczne utrudnienia, m.in. będą zamknięte niektóre ulice, nastąpią zmiany w kursowaniu publicznej komunikacji naziemnej, a także perturbacje w funkcjonowaniu niektórych stacji metra, które będą zamykane i otwierane stosownie do potrzeb.

Reklama

Udostępnij: