Nie chcą chińskich kamer

  • Post author:
Udostępnij:

Brytyjskie ministerstwo pracy, emerytur i rent (Department for Work and Pensions) zdecydowało o usunięciu z podlegających mu budynków chińskich kamer monitoringu bezpieczeństwa dostarczanych przez firmę Hikvision. Resort uzasadnia to względami bezpieczeństwa.

Reklama

Ministerstwo zapowiedziało, że nie będzie korzystało z „żadnych kamer bezpieczeństwa produkowanych w Chinach” oraz wskazało, że w najbliższym czasie dokona całkowitej wymiany sprzętu wykorzystywanego w gmachu resortu.

Jak pisze brytyjska gazeta „Evening Standard”, Hikvision to firma, której sprzęt do monitoringu bezpieczeństwa zainstalowano w ponad milionie szkół, szpitali i komisariatów policji w całej Wielkiej Brytanii. Jej nowe kamery wyposażone w algorytmy rozpoznawania twarzy są przez Chiny wykorzystywane m.in. w prowincji Xinjiang, gdzie znajdują się liczne obozy dla Ujgurów – muzułmańskiej mniejszości, której prawa i wolności są w Chinach ustawicznie i w drastyczny sposób naruszane. Właścicielem firmy w części jest chiński rząd. Spółka jest wpisana na czarną listę w USA. Brytyjski resort ma 194 kamery Hikvision zainstalowane w 51 miejscach w swoich biurach.

Reklama

Udostępnij: