You are currently viewing Nie podróżuj pociągiem na północ
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nie podróżuj pociągiem na północ

  • Post author:
Udostępnij:

Wykoleił się pociąg towarowy na głównej trasie między Anglią a Szkocją. Poważny incydent doprowadził do wstrzymania wielu połączeń pasażerskich i zniweczył wiele weekendowych planów. Jeden z przewoźników zaapelował do podróżnych, aby koniecznie dokonali korekty swoich wycieczek i odłożyli podróż na przyszłe dni. “Nie podróżuj na północ od Preston”.

Reklama

Do zdarzenia doszło w środowy wieczór między Carlise a Oxenholme Lake District. Pociąg towarowy wypadł z torów i zablokował trasę w kierunku Penrith w stronę Szkocji. Avanti West Coast zaapelował w czwartek do swoich pasażerów o przełożenie albo odwołanie planowanych podróży. “Połączenia pomiędzy Oxenholme Lake District a Penrith zostały odwołane z powodu wykolejenia się pociągu towarowego, który zablokował tę linię. Prosimy, nie próbujcie dzisiaj podróżować z nami między Preston a Szkocją” – napisał w oświadczeniu. W komunikacie dodano, że wszystkie osoby, które posiadały bilety na przejazd w środę wieczorem i w czwartek, będą mogły z nich skorzystać w późniejszym terminie.

“Pasażerowie posiadający bilety z wczoraj – środy, 29 maja – i dzisiaj – z czwartku, 30 maja – będą mogli skorzystać z biletów Avanti West Coast jutro – w piątek 31 maja – w dowolnym momencie na tej samej trasie” – obiecał przewoźnik. Wymienił na swojej stronie także dokładne miejscowości, do których będzie można dojechać za okazaniem biletu z czwartku i środy.

Reklama

Udostępnij: