Niemcy nie zgodzili się na przelot brytyjskich samolotów

  • Post author:
Udostępnij:

Dwa brytyjskie samoloty z bronią przeciwpancerną dla UKrainy nie mogły przelecieć przez niemiecką przestrzeń powietrzną. Niemcy blokują dostawy broni dla Ukrainy od połowy zeszłego roku.

Reklama

W poniedziałek brytyjski minister obrony Ben Wallace poinformował Izbę Gmin, że Wielka Brytania dostarczyła Ukrainie lekkie systemy obrony przeciwpancernej, by zwiększyć jej zdolności obronne w razie rosyjskiej inwazji.

Lecąc na wschód, dwa samoloty transportowe C-17 z defensywnym sprzętem wojskowym dla Ukrainy ominęły przestrzeń nad Niemcami. Kraj ten nie wyraził zgody, by broń była przewożona przez niemiecką przestrzeń powietrzną – poinformował portal UK Defence Journal. Unikając przelotu nad Niemcami, samoloty leciały nad Morzem Północnym, a później nad Danią i Polską.

Do medialnych doniesień na temat niemieckiej blokady odniósł się ambasador Niemiec w Warszawie Arndt Freytag von Loringhoven. “Niemieckie ministerstwo obrony nie otrzymało od Wielkiej Brytanii wniosku w sprawie przelotów transportowców C-17 na Ukrainę. Brytyjskim C-17 nie odmówiono korzystania z niemieckiej przestrzeni powietrznej” – oświadczył na Twitterze.

Reklama

Udostępnij: