You are currently viewing Od swingu po fusion

Od swingu po fusion

  • Post author:
Udostępnij:

Imperial College Big Band wystąpi w piątek, 7 czerwca, o godz. 20:30. Powraca z nowym programem – od klasycznych hitów swingowych Counta Basiego po funk i fusion Pata Metheny’ego!

Reklama

Kierowany przez Chrisa Deana (z Syd Lawrence Orchestra) zespół złożony ze studentów nauk ścisłych, inżynierii i medycyny Imperial College zyskuje reputację wiodącej siły na brytyjskiej studenckiej scenie jazzowej. Zespół regularnie występuje przed szeroką rzeszą publiczności, w tym na wyprzedanych koncertach w Pizza Express Jazz Club, Soho i Jazz Café POSK w Hammersmith.

W ostatnich latach popularność zespołu zaczęła rosnąć poza Wielką Brytanią, dzięki zaproszeniom na Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Montreux, North Sea Jazz Festival, a nawet hitowe występy w klubach jazzowych Kunstfabrik Schlot (Berlin) i klubie MOE ( Madryt).

www.icbigband.com

Video 1 (“Love for Sale”):

Video 2 (“Cold Duck Time”):

Piątek 7 czerwca 2024

Bar 19:30 / muzyka 20:30

Bilety £12 przy wejściu i na Eventbrite:

https://www.eventbrite.co.uk/e/imperial-college-big-band-tickets-902752054697

 

Kinga Hornik Quartet feat. Jakub Klimiuk to propozycja na sobotę, 8 czerwca, godz. 20:30.  Zespół wykona autorskie kompozycje Kingi inspirowane neo-soulem i jazzem, a także znane standardy jazzowe.

Kinga Hornik to wokalista, autorka tekstów i gitarzystka mieszkająca w Londynie. Jej muzyka splata poszczególne elementy w unikalny dźwiękowy gobelin. Dzięki synergii swojego wokalu i gry na gitarze zabiera publiczność w urzekającą i hipnotyzującą muzyczną podróż. Nagrodzona Grand Prix Ladies Jazz Festival 2020 pracuje nad nowym materiałem, który ukaże się wkrótce. Występy Kingi niosą ze sobą prawdziwe ciepło i powiew świeżości, zapraszając do jej świata!

Jakub Klimiuk to polski gitarzysta jazzowy i kompozytor mieszkający w Londynie. Przez lata nagrywał i dzielił scenę z takimi artystami jak Jonas Kullhammar, Mark Lockheart, John Horler, Dave O’Higgins i Krystyna Stańko, pracując zarówno przy projektach w Wielkiej Brytanii, jak i za granicą.

Muzycy:

Kinga Hornik – wokal i gitara

Jakub Klimiuk – gitara

Murray Dare – bas

Lester Ridout – perkusja

www.instagram.com/kinga_hornik/

www.jakubklimiuk.com

 

Video 1 (Kinga Hornik – “Dom”):

 

Sobota 8 czerwca 2024

Bar 19:30 / muzyka 20:30

Bilety £15 przy wejściu i na Eventbrite:

https://www.eventbrite.co.uk/e/kinga-hornik-quartet-feat-jakub-klimiuk-tickets-902776297207

Reklama

Udostępnij: