You are currently viewing W obronie siostry pobiła krokodyla
Krokodyl

W obronie siostry pobiła krokodyla

  • Post author:
Udostępnij:

Młoda Brytyjka kilkakrotnie uderzyła  krokodyla atakującego jej siostrę bliźniaczkę. Teraz znalazła się w elitarnym gronie wyróżnionych Medalem Króla za Odwagę.

Reklama

Georgia Laurie, 31-latka z Sandhurst w Berkshire otrzyma królewskie odznaczenie (Gallantry Medal) w uznaniu aktu wyjątkowej odwagi. Jak pisze The Guardian” ona sama odbiera tę nagrodę jako rodzaj pocieszenia po tak traumatycznym dla niej i jej siostry doświadczeniu.

Bliźniaczki Melissa i Georgia w 2021 roku wybrały się do Meksyku; chciały zostać wolontariuszkami i nieco odpocząć. Gdy pływały w lagunie w pobliżu Puerto Escondido, Melissę zaatakował krokodyl. Na ratunek ruszyła jej siostra. – Georgia zaczęła ciągnąć siostrę z powrotem do łodzi. Krokodyl wciąż jednak wracał po swoją ofiarę, więc po prostu zaczęła go bić. Wcześniej słyszała, że w przypadku niektórych zwierząt tak właśnie trzeba postępować – relacjonowała wówczas ich starsza siostra, Hana.

Melissa poważnie ucierpiała podczas spotkania z  drapieżnikiem. Jak pisała potem w internecie jej siostra, dziewczyna doznała m.in. skomplikowanego otwartego złamania nadgarstka, poważnych ran brzucha – miała nawet uszkodzone jelita. Ślady ugryzień miała na nogach, stopach i pośladkach. “Po pilnej operacji została wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną, niestety w tym czasie rozwinęła się u niej sepsa. Jednak nigdy nie straciliśmy nadziei. Dzięki determinacji i niesamowitemu wsparciu, Melissa pokonała wszelkie przeciwności losu i była na tyle silna, że ​​wybudziła się ze śpiączki i wróciła do pełnego zdrowia fizycznego” – czytamy. W tym roku obie siostry planują wziąć udział w maratonie pływackim na Tamizie w Londynie, by zebrać pieniądze na cele charytatywne.

Na liście tegorocznych laureatów wyróżnień za odwagę cywilną znalazło się dziewięć osób. To pierwsza lista zatwierdzona przez króla Karola. Poza Georgią wyróżnił m.in. policjanta, który stawił czoła sprawcy strzelaniny w Plymouth; innego funkcjonariusza, który został dźgnięty nożem podczas zatrzymania podwójnego mordercy; a także kobietę ratującą życie innych osób podczas zaciętych walk przed ambasadą Wielkiej Brytanii w Sudanie w kwietniu 2023 r.

Reklama

Udostępnij: