You are currently viewing Partia Pracy prowadzi w sondażach

Partia Pracy prowadzi w sondażach

  • Post author:
Udostępnij:

Kto wygra zbliżające się wybory w UK? Partia Pracy powiększyła przewagę nad rządzącą  Partią Konserwatywną w najnowszym sondażu przygotowanym przez ośrodek YouGov dla Sky News.
Gdyby wybory odbyły się obecnie Partia Pracy uzyskałaby 47 proc. głosów, a Partia Konserwatywna — 20 proc.
Na 12 proc. poparcia może liczyć partia Reform UK (dawna Brexit Party). 9 proc. głosów uzyskaliby obecnie Liberalni Demokraci, a 7 proc. – Zieloni.
Torysi nie są w stanie odzyskać poparcia wyborców, którzy dali im wyraźne zwycięstwo w wyborach z 2019 roku (na czele Partii Konserwatywnej stał wtedy Boris Johnson).

Reklama

Spośród wyborców Partii Konserwatywnej z 2019 roku nadal na ugrupowanie to chce głosować 36 proc. 19 proc. poprze partię Reform UK, 19 proc. nie wie, kogo poprze a 14 proc. chce głosować na Partię Pracy.
Partia Konserwatywna ma przewagę nad Partią Pracy tylko w dwóch grupach wyborców — wśród tych, którzy mają ponad 65 lat i tych, którzy głosowali za wyjściem Wielkiej Brytanii z UE.
Partia Konserwatywna rządzi Wielką Brytanią od 2010 roku (pierwotnie w koalicji z Partią Liberalno-Demokratyczną). Pod jej rządami Wielka Brytania w referendum zdecydowała o opuszczeniu z UE — i wyszła z niej w 2021 roku.

Reklama

Udostępnij: