You are currently viewing Pluskwy przyjechały do Londynu

Pluskwy przyjechały do Londynu

  • Post author:
Udostępnij:

“Pluskwy nie przejadą pociągiem Eurostar z Paryża do Londynu” – tak jeszcze niedawno uspokajały władze brytyjskich kolei. Ale gdy mieszkańcy Londynu zaczęli robić zdjęcia, jak pluskwy spacerują po pasażerach metra w centrum stolicy, pojawiło się poważne pytanie – skąd się wzięły?

Reklama

Problem się nasila. Część pasażerów metra w Londynie nie chce siadać na fotelach, by nie ryzykować przeniesienia insektów do domu na ubraniu czy w torbie. Pluskwy są uciążliwe i powodują bolesne ugryzienia. Gdy już trafią do domu, potrzebne jest chemiczne odkażanie. Pociągi metra są co noc poddawane dezynsekcji a siedzenia prane w wysokiej temperaturze. Problem przestał bagatelizować także Eurostar, który zapewnia, że oczyszcza składy pociągów. Interweniował również burmistrz Londynu Sadiq Khan, który wyraził zaniepokojenie i skonsultował się z władzami Paryża, jak uniknąć tego, co wydarzyło się we francuskiej stolicy. Bo to stamtąd pluskwy miały zaatakować Wyspy.

W Paryżu akurat odbywał się Tydzień Mody, gdy w sieci pojawiały się zdjęcia uczestników, którzy trafili w hotelach na nieproszonych gości. Tak obecność pluskiew we Francji stała się sprawą międzynarodową z wielkimi pieniędzmi w tle. Na nic zapewnienia francuskiej minister transportu, że w czasie 47 inspekcji nie znaleziono ani jednej pluskwy. Po ostatnich kontrolach wykryto, że jeden na 10 domów w Paryżu ma problem z tymi insektami.

Reklama

 

 


Udostępnij: