Polka zamordowana przez swojego chłopaka. Jest wyrok

  • Post author:
Udostępnij:

Dawid Łukasz M. został skazany przez brytyjski sąd na karę 20 lat więzienia za zabójstwo 20-letniej Patrycji — podało BBC. Mężczyzna pobił i udusił swoją partnerkę 2 sierpnia 2020 r.
W kwietniu 2022 r. Dawid M. przyznał się do winy w sprawie zabójstwa Patrycji Wyrębek. Zaatakował ją w domu. Kobieta miała na ciele wiele ran. Początkowo według mężczyzny dojść miało do “wypadku” podczas seksu. Później jednak przyznał się do zabójstwa i powiedział, że kłamał. Sąd uznał, że jego początkowe wyjaśnienia miały charakter oszczerstwa.

Reklama

Dawid M. będzie musiał spędzić w więzieniu przynajmniej 20 lat, dopiero po tym czasie będzie mógł ubiegać się o zwolnienie warunkowe.
Patrycja Wyrębek przeprowadziła się do Irlandii Północnej w 2006 r. Zamieszkała z Dawidem M. w styczniu 2020 r., parę miesięcy przed morderstwem — informuje BBC. Kobieta zgłaszała na policję, że jej partner jest agresywny i stosuje wobec niej przemoc. “Nigdy nie zrozumiemy, dlaczego Patrycja została nam odebrana. Będziemy cierpieć z powodu jej straty do końca życia (…) Nasze serca są złamane” — brzmiało oświadczenie rodziny po śmierci dziewczyny.

Reklama

Udostępnij: