Polscy Kawalerowie Maltańscy wspierają potrzebujących

  • Post author:
Udostępnij:

26 czerwca był  dniem św. Jana Chrzciciela, patrona Zakonu Maltańskiego, i jako taki jest najważniejszym dniem w kalendarzu Kawalerów Maltańskich na całym świecie, organizacji istniejącej ponad 900 lat i będącej najstarszą organizacją
charytatywna na świecie.
Stowarzyszenie Polskich Kawalerów Maltańskich jest obecne w Zjednoczonym Królestwie od końca II wojny światowej, kiedy komunistyczne władze w Polsce zakazały wielu praktyk religijnych w tym Kawalerów Maltańskich po 1945 roku. APKM UK (Association of Polish Knights of Malta UK) została założona jako brytyjska organizacja charytatywna wiele lat temu, a w tym roku obchodziła 20-lecie swego istnienia jako swej obecnej organizacji charytatywnej, APKM UK, koncentrując się na pracy z kadetami, wolontariatem i swoimi członkami, którzy pomagają wielu osobom potrzebującym wsparcia, chorym, weteranom, czy nawet osobom opuszczonym i samotnym.
Stowarzyszenie APKM UK ma obecne trzy ośrodki – w Londynie, Coventry i Nottingham, oraz w pełni zaawansowany plan dalszego rozwoju w Manchesterze. Te grupy kadetów rozwijają się bardzo dynamicznie – każdy kadet dostaje kompleksowe szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, są też wykłady i pogadanki, a także różnorodne imprezy towarzyskie.
APKM UK w wszystkich ośrodkach działania ma też swych doświadczonych kapelanów pracujących lokalnie ze swą młodzieżą. Kadeci i wolontariusze otrzymali już po raz drugi medale APKM UK za ich pracę i poświęcenie podczas całego okresu pandemii COVID, a organizacja została nawet formalnie uznana przez TV POLONIA za „Organizację Roku 2021”.
Fundacja jest w pełni uznawana przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii i posiada swój Kościół Konwentualny w Balham w Londynie – Kościół Chrystusa Króla Polski RC Church, co jest potwierdzone oficjalnym dekretem JE Rektora
Polskiej Misji Katolickiej
Od początku wojny na Ukrainie APKM UK prowadzi też pełną działalność charytatywną i nadal jest aktywnie zaangażowana w pomoc humanitarną dla Ukrainy we współpracy z Polskim Maltańskim Medical Korpus działającym 24×7 na granicy polskoukraińskiej i w innych miejscach.

Reklama
Reklama

Udostępnij: