You are currently viewing Poseł skazany za napaść

Poseł skazany za napaść

  • Post author:
Udostępnij:

Imran Ahmad Khan – były poseł rządzącej w Wielkiej Brytanii Partii Konserwatywnej, został skazany na 18 miesięcy więzienia za napaść seksualną na 15-letniego chłopca. Zdarzenie miało miejsce lata przed tym, jak Khan został parlamentarzystą, w 2008 r. podczas imprezy domowej.

Reklama

Imran Ahmad Khan zmusił chłopca do wypicia na przyjęciu ginu z tonikiem, a następnie zaciągnął go na piętro, popchnął na łóżko i poprosił o obejrzenie pornografii, po czym zaczął go molestować seksualnie. Chłopiec uciekł do rodziców i złożył doniesienie na policję, ale nie podjęto dalszych działań, bo ostatecznie nie złożono formalnej skargi.

Sędzia, odczytując w poniedziałek wyrok, wskazał, że oskarżony wykazał się dużym stopniem brutalności, oraz że nie odczuwa żadnej skruchy z powodu popełnionego czynu.
Khan, który jest homoseksualistą i muzułmaninem, po tym jak w kwietniu został uznany za winnego, został wyrzucony z Partii Konserwatywnej, a na początku maja formalnie zrzekł się mandatu poselskiego. Reprezentował on w Izbie Gmin okręg Wakefield w północnej Anglii – jeden z tych, w których przez całe dziesięciolecia wygrywała Partia Pracy, ale które w 2019 r. niespodziewanie przejęli konserwatyści.

Wybory uzupełniające w okręgu Wakefield odbędą się 23 czerwca.

Reklama

Udostępnij: