You are currently viewing Premierzy o pomocy Ukrainie i sankcjach wymierzonych w Rosję

Premierzy o pomocy Ukrainie i sankcjach wymierzonych w Rosję

  • Post author:
Udostępnij:

Po raz drugi w ciągu kilku tygodni spotkali się dziś premierzy Polski i Wielkiej Brytanii. Rozmawiali głównie  o pakiecie sankcji i wzmocnieniu wschodniej flanki NATO.

Reklama

Apelujemy o zaprzestanie walk i konferencję pokojową – przekazał Mateusz Morawiecki po rozmowie w Warszawie z brytyjskim premierem Borisem Johnsonem.- Kiedy parę miesięcy temu odwiedzałem Borisa Johnsona, to te scenariusze mało komu wydawały się realistyczne. Jednak już wtedy przestrzegaliśmy przed tym, co może się stać, bo widzieliśmy oddziały rosyjskie, które zbierały się dookoła Ukrainy. Dzisiaj chcemy razem zamanifestować naszą solidarność z Ukrainą – dodał premier. Podkreślił, że ludzie tam walczą o wolność, o niepodległość swojego kraju.

Premier podkreślił, że Polska wypełnia humanitarne obowiązki, zwłaszcza na granicy polsko-ukraińskiej, daje schronienie i dach nad głową, stara się rozlokować uchodźców w Polsce, a Polacy angażują się w niesienie pomocy.

– Pakiet sankcji z jednej strony i wzmocnienie wschodniej flanki NATO z drugiej – to jest to, czego dzisiaj potrzebujemy, to jest to, na czym się teraz koncentrujemy. O tym wszystkim rozmawialiśmy dzisiaj bardzo szczegółowo z Borisem: o pogłębieniu współpracy polsko-brytyjskiej w tych obszarach, w obszarze bezpieczeństwa – powiedział polski premier.

Foto: Krystian Maj/KPRM

Reklama

Udostępnij: