Rekordowe ceny paliw!

  • Post author:
Udostępnij:

Astronomiczne ceny paliw w Wielkiej Brytanii. Koszt zatankowania pełnego baku w najpopularniejszych autach zbliża się do 100 funtów.

Reklama

Według organizacji motoryzacyjnej RAC koszt napełnienia 55-litrowego baku samochodu rodzinnego benzyną po raz pierwszy w historii przekroczył 98 funtów. Średnia cena benzyny bezołowiowej w Wielkiej Brytanii wzrosła do 178,5 pensa za litr 6 czerwca, podczas gdy cena oleju napędowego wzrosła do 185,2 pensa, podała grupa. Obie ceny są rekordowo wysokie. Analitycy przewidują, że to nie koniec i  średnie ceny paliwa wzrosną do 2 funtów za litr, co oznaczałoby, że tankowanie wzrośnie do niewiarygodnych 110 funtów.

Ceny paliw w Wielkiej Brytanii ustanowiły w ostatnich tygodniach szereg nowych rekordów, a ceny ropy gwałtownie wzrosły od czasu inwazji Rosji na Ukrainę. RAC zauważył, że rozpoczęcie szczytowego sezonu letniego w Europie i USA, a także złagodzenie ograniczeń Covid w Chinach, również zwiększyło popyt na paliwa, a co za tym idzie ich ceny. Koszt napełniania baku olejem napędowym już pod koniec maja przekroczył 100 funtów.

Reklama

Udostępnij: