You are currently viewing Ataki na księżną Kate

Ataki na księżną Kate

  • Post author:
Udostępnij:

Brytyjski rząd podejrzewa, że wrogie państwa – Chiny, Rosja i Iran – stoją za częścią krążących w mediach społecznościowych teorii spiskowych na temat stanu zdrowia księżnej Kate i ataków na nią – podał w poniedziałek dziennik “Daily Telegraph”.

Reklama

Księżna Kate przeszła operację jamy brzusznej w połowie stycznia. Pałac nie podał powodu zabiegu i zapowiedział długi okres rekonwalescencji po nim, co spowodowało falę teorii spiskowych dotyczących jej stanu zdrowia. 42-letnia żona następcy tronu, księcia Williama, w nagraniu wideo opublikowanym w piątek późnym popołudniem, poinformowała, że po operacji zdiagnozowano u niej nowotwór i obecnie przechodzi zapobiegawczą chemioterapię. Jej oświadczenie nie zatrzymało ataków ze strony trolli internetowych, którzy zarzucali jej, że nie ujawniła tej informacji wcześniej.
“Daily Telegraph” przekazał, że w brytyjskim rządzie rosną obawy, że to właśnie wrogie państwa mogą być zaangażowane w podsycanie tych ataków, mając na celu wzniecenie podziałów w społeczeństwie. – Częścią modus operandi wrogich państw jest destabilizacja sytuacji – niezależnie od tego, czy chodzi o podważenie legalności naszych wyborów, czy innych instytucji – powiedziało gazecie cytowane źródło rządowe.

“Daily Telegraph” dodał, że źródła na dworze królewskim wyraziły nadzieję, że giganci mediów społecznościowych wykorzystają tę sytuację do zaostrzenia zasad na swoich platformach, które obecnie umożliwiają rozpowszechnianie oszczerstw i teorii spiskowych bez żadnej kontroli. Gazeta przypomniała, że do takich działań wzywali już wcześniej zarówno książę William, jak i jego młodszy brat, Harry. Żona Harry’ego, Meghan, również jest obiektem podobnych ataków, a w przeszłości pojawiały się podejrzenia, że ataki te były prowadzone z rosyjskich kont rozpowszechniających teorie spiskowe.

Reklama

Udostępnij: