Rolls Royce wspiera swoich pracowników

  • Post author:
Udostępnij:

Brytyjski producent silników lotniczych Rolls-Royce Holdings poinformował, że zaoferuje pracownikom zryczałtowane świadczenie w wysokości 2000 funtów, czyli równowartość około 10,8 tysiąca złotych. Ma ono trafić do 70 procent zatrudnionych w Wielkiej Brytanii, aby pomóc w radzeniu sobie z wysokimi kosztami życia.

Reklama

Agencja Reutera zwróciła uwagę, że brytyjska gospodarka początkowo zanotowała silne odbicie po okresie pandemii COVID-19, ale obecnie społeczeństwo zmaga się z inflacją i wysokimi kosztami życia. Do tego przyczyniło się połączenie kilku zjawisk – niedobory siły roboczej, zakłócenia w łańcuchu dostaw, problemy handlowe po brexicie oraz rosyjska inwazja na Ukrainę.

Rolls-Royce Holdings wypłaci zryczałtowane świadczenie 11 tys. pracowników oraz 3 tys. młodszych menedżerów. W oświadczeniu przesłanym Agencji Reutera firma poinformowała, że oferuje też 4-proc. podwyżkę pensji, z mocą wsteczną od marca, dla 11 tys. brytyjskich pracowników. Firma zauważyła, że po raz pierwszy oferuje “premię”, która jest związana z sytuacją gospodarczą, a nie z wynikami finansowymi koncernu. Rolls-Royce zapowiedział, że 3 tys. pracowników otrzyma świadczenie w sierpniu br., a pozostałe 11 tys. otrzyma ją po zatwierdzeniu umowy przez związek zawodowy.

Reklama

Udostępnij: