Rosjanka skazana za maltretowanie dziecka

  • Post author:
Udostępnij:

Nietrzeźwa Rosjanka  pozostawiła bez opieki wózek z trzymiesięcznym dzieckiem w sklepie Asda w Great Barr w północno-zachodnim Birmingham.   Okazało się, że to nie jedyny problem, bo niemowlę miało liczne urazy. Obywatelka Rosji została skazana przez brytyjski sąd na trzy lata pozbawienia wolności.

Reklama

32-letnia Julija Priadina została postawiona przed sądem pod zarzutem okrucieństwa wobec dziecka i zranienia z zamiarem wyrządzenia ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kobieta najbliższą przyszłość spędzi za kratami. Jej postępowanie mogłoby nie ujrzeć światła dziennego, gdyby nie interwencja pracowników supermarketu. W czasie swojej wizyty w sklepie Asda na przedmieściach Birmingham spożywała wino z otwartej chwilę wcześniej butelki. Na nagraniach z kamer przemysłowych widać jej kłótnię z ojcem dziecka. Po kilku minutach miało dojść do kolejnej awantury pomiędzy rodzicami pozostawionego bez opieki dziecka. Pracownicy supermarketu wezwali policję. Okazało się, że 3-miesięczne niemowlę miało około 30 obrażeń na całym ciele, w tym poważne urazy głowy.

Sprawa trafiła do Sądu Koronnego w Birmingham. Śledztwo wykazało, że Julija Priadina była w mieszkaniu sama, kiedy spowodowała obrażenia na ciele dziecka. Eksperci stwierdzili, że urazy były spowodowane kombinacją wstrząsów i uderzeń. Po aresztowaniu ustalono, że kobieta była pijana.

Obrońca Rosjanki w sądzie próbował tłumaczyć zachowanie swojej klientki.

Priadina przyznała się do okrucieństwa wobec dziecka i zranienia go z zamiarem wyrządzenia ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Została skazana na trzy lata pozbawienia wolności. Rosjanka wcześniej miała obwiniać o obrażenia dziecka dwóch mężczyzn.

Reklama

 


Udostępnij: