Rosną stawki godzinowe dla pracowników. Najbardziej w Londynie

  • Post author:
Udostępnij:

Wzrastają stawki godzinowe dla pracowników. W Londynie to już 11,95 funtów za godzinę.

Reklama

Jak podało BBC, na podwyżkę może liczyć ponad 400 tys. pracowników na Wyspach, którzy otrzymują wynagrodzenie w oparciu o stawkę Real Living Wage. Stawki te wzrosną od przyszłego miesiąca o 10,1 proc.

Stawki po aktualizacji wzrosną o £1 do poziomu £10,90. Wyjątkiem jest jedynie Londyn – w brytyjskiej stolicy stawki wzrosną o 90p do poziomu £11,95. Z podwyżek skorzysta w sumie 400 tys. pracowników.

Program Real Living Wage jest nadzorowany przez organizację charytatywną Living Wage Foundation. Stawka RLW jest zazwyczaj wyższa od obowiązującej stawki minimalnej NMW (National Minimum Wage), która wynosi obecnie £9,50 dla każdej osoby powyżej 23. roku życia. Powodem tego jest fakt, iż stawka RLW odzwierciedla rzeczywisty koszt życia – jej celem jest wskazanie pracodawcom, jakie wynagrodzenie pozwoli pracownikom na zaspokojenie podstawowych potrzeb.

Liczba pracodawców dobrowolnie płacących stawkę RLW  obecnie wynosi 11 tys. Stawkę tę honorują m.in. takie firmy jak IKEA, Nationwide czy Burberry.

Reklama

Udostępnij: