Podejrzana darowizna dla księcia Karola z Kataru

  • Post author:
Udostępnij:

Książe Karol, następca brytyjskiego tronu i syn królowej Elżbiety II, przyjął od byłego premiera Kataru Hamada ibn Dżasima milion euro darowizny w walizce – napisała gazeta “The Sunday Times”. Biuro księcia Walii poinformowało, że “wszystko zostało przeprowadzone według procedur”.

Reklama

Według “The Sunday Times” chodziło o jedną z trzech darowizn przekazanych w latach 2011-2015 przez szejka Hamada ibn Dżasima. Ich łączna suma to trzy miliony euro. Brytyjska gazeta napisała, że wspomniany milion euro został przekazany w walizce jednego z luksusowych domów towarowych w Londynie w czasie spotkania księcia Karola z byłym premierem Kataru w rezydencji królewskiej Clarence House.

Biuro księcia Walii wydało oświadczenie, w którym napisano, że “darowizny na cele charytatywne otrzymane od szejka Hamada ibn Dżasima zostały natychmiast przekazane jednej z organizacji charytatywnych księcia”. “Zapewniono nas, że wszystkie procedury zostały przeprowadzone prawidłowo” – dodano. Gazeta “The Sunday Times” zaznaczyła, że “nie sugerowała, aby płatności miały mieć charakter nielegalny”.

Reklama

Udostępnij: