You are currently viewing Rząd chroni muzułmanów

Rząd chroni muzułmanów

  • Post author:
Udostępnij:

Brytyjski rząd przekaże w najbliższych czterech latach 117 mln funtów na ochronę meczetów, szkół muzułmańskich i ośrodków społecznych przed atakami motywowanymi islamofobią.

Reklama

Pieniądze mają zostać wydane m.in. na instalację monitoringu i alarmów na terenie tych obiektów i postawienie ogrodzeń wokół nich. Zwiększenie ochrony ma związek ze zdarzeniami o podłożu islamofobicznym, których liczba rośnie na Wyspach od wybuchu konfliktu w Strefie Gazy.

“W naszym społeczeństwie absolutnie nie ma miejsca na antymuzułmańską nienawiść. Nie pozwolimy, by wydarzenia na Bliskim Wschodzie wykorzystywano jako pretekst do usprawiedliwiania nadużyć wobec brytyjskich muzułmanów. Właśnie dlatego zobowiązujemy się do tego finansowania, aby dać pewność i zaufanie brytyjskim muzułmanom w czasie, gdy jest to niezwykle potrzebne” — oświadczył James Cleverly, minister spraw wewnętrznych.
Organizacja charytatywna Tell MAMA, która rejestruje przypadki nienawiści wobec muzułmanów w Wielkiej Brytanii, poinformowała, że w ciągu czterech miesięcy od ataku palestyńskiej organizacji Hamas na Izrael w Wielkiej Brytanii odnotowano 2010 takich zdarzeń, co stanowi wzrost o 335 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej.

Reklama

Udostępnij: