Są pomysły na oszczędzanie energii zimą

  • Post author:
Udostępnij:

Jak poradzić sobie z kryzysem energetycznym? Plany umożliwiające gospodarstwom domowym uzyskanie zniżek na rachunki za energię elektryczną, jeśli ograniczą zużycie w godzinach szczytu, mają zostać ogłoszone przez brytyjski rząd w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Reklama

Program pozwoliłby ludziom zaoszczędzić gotówkę, jeśli powstrzymają się od zajęć zużywających sporo energii, jak gotowanie lub korzystanie z pralek w czasie, gdy popyt jest wysoki. “Opracowujemy nową usługę, która będzie dostępna dla konsumentów przez całą zimę, wkrótce ogłosimy dalsze informacje” – powiedział rzecznik National Grid ESO – który będzie prowadził program.

Rabaty za zminimalizowanie działania sprzętów, takich jak suszarki bębnowe, zmywarki i konsole do gier w godzinach szczytu między 17:00 a 20:00, mogą wynosić nawet 6 funtów za każdą zaoszczędzoną kWh.

Przewiduje się, że typowy rachunek za energię w gospodarstwie domowym osiągnie w październiku 3 582 funty w skali roku. I wciąż będzie rósł aż w styczniu wzrośnie do 4 266 funtów.

Reklama

 


Udostępnij: