You are currently viewing Sondaże bezlitosne dla premiera Johnsona

Sondaże bezlitosne dla premiera Johnsona

  • Post author:
Udostępnij:

Premier Boris Johnson powinien ustąpić ze stanowiska w związku ze sprawą nieformalnego przyjęcia w ogrodzie jego rezydencji na Downing Street w czasie lockdownu — wynika z dwóch przeprowadzonych we wtorek sondaży.

Reklama

 

Oba sondaże zostały przeprowadzone po tym, jak w poniedziałek wieczorem stacja ITV ujawniła treść e-maila, który wysłał Martin Reynolds, prywatny sekretarz premiera, do ponad 100 pracowników Downing Street, zachęcając ich, by przyszli na spotkanie przy drinkach w ogrodzie rezydencji premiera. Miało ono miejsce 20 maja 2020 r., gdy restrykcje covidowe zezwalały na spotykanie się na świeżym powietrzu z maksymalnie jedną osobą spoza własnego gospodarstwa domowego i to przy zachowaniu dwumetrowego dystansu. Wśród około 40 osób, które przyszły, mieli być Johnson i jego żona Carrie.

Sondaże ośrodków YouGov oraz Savanta ComRes są bezlitosne dla premiera. W badaniu YouGov opinię, że Johnson powinien ustąpić ze stanowiska podziela 56 proc. badanych, a że powinien na nim pozostać, uważa – 27 proc. Jeszcze gorzej dla szefa rządu wypadł sondaż Savanta ComRes. Za rezygnacją Johnsona opowiedziało się 66 proc. pytanych, przeciwko – 24 proc.

Reklama

Udostępnij: