You are currently viewing Splajtowało 1200 pubów

Splajtowało 1200 pubów

  • Post author:
Udostępnij:

Na obrzeżach Londynu zamyka się coraz więcej pubów. Powód? – Ludzie przestają przychodzić – informuje jeden z właścicieli. W 2023 roku w całej Wielkiej Brytanii zamknęło się 1200 takich miejsc.

Reklama

Problem jest głównie na obrzeżach Londynu i w mniejszych miejscowościach. Tam puby się zamykają, bo ludzie po prostu przestają przychodzić. Powód jest prosty. Koszt wyjścia z domu na drinka czy piwo ciągle rośnie po epidemii COVID-19, dlatego wielu ludzi zostaje w domu.

W Londynie według statystyk upada najwięcej pubów w porównaniu z innymi częściami Zjednoczonego Królestwa. Według Campaign for Real Ale, czyli stowarzyszenia zwolenników tradycyjnego, brytyjskiego piwa 1200 pubów zamknięto tylko w zeszłym roku w Wielkiej Brytanii. To kilka pubów dziennie, które kończą działalność. W porównaniu z latami 70. na Wyspach jest 40 procent mniej pubów, ale proces zamykania przyspieszył po pandemii.

Problemem mogą być ceny.  W centrum Londynu piwo to koszt rzędu 8 funtów, herbata – 6 funtów. Średnia cena złotego trunku z pianką ogólnie na Wyspach to nieco powyżej 4 funtów. Właściciele pubów żalą się, że muszą podnosić ceny z powodu rosnących cen energii. Według Stowarzyszenia Brytyjskiego Piwa i Pubów – British Beer i Pub Association (BBPA) jeden funt z każdych trzech zarobionych idzie na podatki. Są przypadki, gdy puby mają po 100 tysięcy funtów długów. Ale to nic zaskakującego, koszty energii dla branży restauracyjnej poszły w górę o kilkaset procent, wzrosła też pensja minimalna.

Brytyjskie media podają, że splajtował nawet finalista show Master ChefTony Rodd, finalista brytyjskiej edycji Master Chef z 2015 roku zamknął swój lokal Copper and Ink pod Londynem. Na platformie X napisał, że jego zdaniem wiele kolejnych pubów i restauracji podzieli ten sam los, z tego samego powodu – rosnących kosztów prowadzenia biznesu i podwyżek prądu.

Reklama

Udostępnij: