Iga w trzeciej rundzie Wimbledonu

• Post author:
Udostępnij:

Iga Świątek w trzeciej rundzie Wimbledonu! Polska liderka rankingu WTA pokonała Lesley Pattinamę Kerkhove 6:4, 4:6, 6:3. Ale było nerwowo. W sobotę Iga  zagra z Alize Cornet o awans do czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju.

Holenderka jest obecnie notowana na 138. miejscu klasyfikacji WTA i nie była stawiana przed meczem w roli tej, która jest w stanie zagrozić najlepszej tenisistce świata. Udało jej się dotrzeć do drugiej rundy dzięki temu, że z turnieju wycofała się Danka Kovinić. Pattinama Kherkove zagrała jako lucky loser i pokonała Niemkę Sonay Kartal.

I to Lesley Pattinama Kerkhove zdołała przełamać Polkę jako pierwsza, dokonując tego już w trzecim gemie pierwszego seta. Holenderka zmuszała Igę Świątek do biegania po korcie i popisywała się precyzyjnymi zagraniami. Raszynianka została przełamana, ale już po chwili odrobiła straty i znów był remis. Niestety, to Kerkhove wygrała kolejnego gema, wykorzystując kilka niewymuszonych błędów liderki rankingu. Choć gra wciąż była wyrównana, to w końcówce pierwszego seta Iga Światek zdołała przełamać rywalkę i wygrała pierwszą partię 6:4.

W  drugim secie Lesley Pattinama Kerkhove prezentowała się naprawdę dobrze i postawiła Polce naprawdę trudne warunki. Ostatecznie przełamała Polkę i wygrała 6:4. Do końca meczu niespodzianek już nie było. Decydujący set potoczył się po myśli Igi Świątek, która wygrała go 6:3 i zagra w trzeciej rundzie Wimbledonu. Jej rywalką będzie Alize Cornet, która pokonała Claire Liu w czwartkowym meczu drugiej rundy.