Susza w ośmiu rejonach Anglii

  • Post author:
Udostępnij:

Brytyjska rządowa agencja środowiska EA ogłosiła w piątek stan suszy w ośmiu z 14 wyróżnianych według jej klasyfikacji regionów Anglii – w południowej, środkowej i wschodniej części kraju. Ostatni raz suszę w Anglii ogłoszono w 2018 roku.

Reklama

-Podstawowe zapasy wody są bezpieczne. Firmy wodociągowe mają obowiązek zapewnić dostawy i upewniły organy regulacyjne i rząd, że (dostawy) pozostaną stabilne w całym kraju” – przekazała EA w oświadczeniu. Wielka Brytania jest lepiej “niż kiedykolwiek” przygotowana na okresy suszy, a rząd będzie dalej uważnie obserwował sytuację, w tym wpływ niezwykle wysokich temperatur na rolnictwo i środowisko – dodano.

Rząd brytyjski wezwał mieszkańców i firmy  do rozsądnego korzystania z wody. We wtorek w niektórych częściach Anglii i Walii ogłoszono również czterodniowy stan alarmowy w związku z trwającymi upałami.

Ogłoszenie stanu suszy  pozwala na wprowadzenie ograniczeń przez przedsiębiorstwa wodociągowe w zakresie zarządzania dostawami wody. Wszystkie firmy wodociągowe są zobowiązane do wdrożenia specjalnych planów.

Możliwe jest wprowadzenie restrykcji dotyczących zużycia wody np. przez myjnie samochodowe czy baseny. Rolnicy mogą być poproszeni o ograniczenie zużycia wody potrzebnej do tzw. nawadniania zraszającego. Rząd może wprowadzić restrykcje dotyczące wykorzystania wody w produkcji przemysłowej lub przetwórstwie żywności.

Reklama

Udostępnij: