Transport strajkuje!

  • Post author:
Udostępnij:

Pracownicy, dojeżdżający do pracy transportem publicznym  muszą liczyć się z dalszymi zakłóceniami w funkcjonowaniu kolei, metra i autobusów. Tysiące pracowników transportu rozpoczęło kolejną rundę strajków – informują brytyjskie media. Chodzi o Network Rail, kilka spółek kolejowych, londyńskie metro i autobusy. W firmach trwają spory o wynagrodzenia, stanowiska i warunki pracy.

Reklama

Połączenia kolejowe do soboty będą znacznie ograniczone,  połowa linii będzie zamknięta. Pociągi będą kursować tylko między 07:30 a 18:30. W niektórych lokalizacjach – w tym w Portsmouth, Swansea i Blackpool – pociągi nie  kursują w ogóle. Ostatni pociąg z Londynu do Edynburga dzisiaj odjedzie o 14:00, a ostatni pociąg do Leeds o 15:05.

Dzisiaj strajkowali członkowie związku zawodowego RMT zrzeszającego pracowników Network Rail, pracownicy 14 operatorów kolejowych, członkowie związku zawodowego Transport Salaried Staffs’ Association (TSSA) zrzeszającego pracowników siedmiu spółek oraz członkowie związku Unite pracowników Network Rail. Również jutro strajkować będą członkowie związków RMT i Unite zatrudnieni w metrze, a także członkowie związku Unite na liniach autobusowych należących do London United w stolicy w oddzielnym sporze dotyczącym płac.

Transport for London informuje, że mieszkańcy Londynu powinni raczej zrezygnować z jazdy metrem, które będzie działało w ograniczonym zakresie, a z usług pozostałych sieci korzystać tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

W sobotę pracownicy kolei będą strajkować ponownie, wraz z kierowcami autobusów London United.

Reklama

Udostępnij: