You are currently viewing U króla Karola III zdiagnozowano raka

U króla Karola III zdiagnozowano raka

  • Post author:
Udostępnij:

Król Karol ma poważne problemy zdrowotne. Informację o chorobie brytyjskiego monarchy podał pałac Buckingham, nie ujawniono  jednak szczegółów dotyczących stanu zdrowia monarchy.
Król rozpoczął terapię w poniedziałek. Nie poinformowano o rodzaj nowotworu, nie podano żadnych dalszych szczegółów na temat stadium zaawansowania raka ani rokowań.

Reklama

Wiadomość o stanie zdrowia króla pojawiła się po tym, jak Karol spędził trzy noce w szpitalu w zeszłym miesiącu, gdzie przeszedł zabieg korygujący łagodny przerost prostaty. Przewodniczący brytyjskiej Izby Gmin przerwał obrady parlamentu, aby wyrazić współczucie dla króla Karola III. – Chciałbym wygłosić krótkie oświadczenie. Wiem, że cała Izba będzie chciała dołączyć do mnie, wyrażając nasze współczucie dla Jego Królewskiej Mości. Nasze myśli są oczywiście z Jego Królewską Mością i jego rodziną. Wszyscy pragniemy przesłać mu nasze najlepsze życzenia pomyślnej terapii i szybkiego powrotu do zdrowia – oświadczył w trakcie obrad Izby Gmin jej spiker Lindsay Hoyle.

Pałac Buckingham twierdzi, że Karol III “pozostaje całkowicie pozytywnie nastawiony i nie może się doczekać powrotu do pełnej służby publicznej tak szybko, jak to możliwe”. Na razie odłoży swoje publiczne wystąpienia, a w obowiązkach mają zastąpić go inni członkowie rodziny królewskiej.

Reklama

 


Udostępnij: