You are currently viewing Wielka Brytania w szoku po śmierci rodziny komentatora

Wielka Brytania w szoku po śmierci rodziny komentatora

  • Post author:
Udostępnij:

John Hunt we wtorkowy wieczór po powrocie z pracy odkrył w domu ciała żony i dwóch córek. Brytyjska policja schwytała już podejrzanego o makabryczną zbrodnię.

Reklama

Redakcja BBC Radio 5 jest w szoku. Zanim Hunt zaczął komentować w BBC wyścigi F1 i rywalizację koni, pracował jako policjant. We wtorek  był normalnie w pracy, przygotowywał materiały do publikacji, podczas gdy w jego domu rozegrał się dramat. 26-letni Kyle Clifford zamordował żonę i dwie córki brytyjskiego komentatora. Carol miała 61 lat, Louise – 25, Hannah – 28. Morderca do niedawna spotykał się z Louise. Para rozstała się, czego mężczyzna nie był w stanie zaakceptować.

Brytyjski dziennikarz odkrył ciała żony i córek we wtorek wieczorem, po powrocie z pracy. Od razu zawiadomił policję. Jego tragedia wstrząsnęła Wielką Brytanią, a w poszukiwania podejrzanego o morderstwo Kyle’a Clifforda włączyły się setki mieszkańców. Obława za 26-latkiem zakończyła się sukcesem.

BBC bardzo przeżyła  tragedię swojego pracownika. Angielskie media ujawniły, że do całego personelu wysłano wymowną notatkę. “Wiadomość o morderstwie rodziny Johna Hunta jest druzgocąca. Nasze myśli są z Johnem i jego bliskimi w tym niezwykle trudnym czasie. Zapewnimy mu najlepsze wsparcie, jakie tylko będziemy mogli” – czytamy w wiadomości rozesłanej do pracowników.

John Hunt pracuje w BBC od 30 lat. Zajmuje się wyścigami konnymi, pływaniem, relacjonuje też Formułę 1. Brytyjczycy mogli regularnie usłyszeć jego głos chociażby podczas igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Jak na ironię, zanim rozpoczął przygodę z radiem, był policjantem. Do zmiany życiowej zmotywowała go żona, która pewnego dnia w “Harrow Observer” znalazła ogłoszenie o pracy. BBC szukało stażysty do swojej redakcji. Hunt nie był zbyt optymistycznie nastawiony do porzucenia pracy w policji. Zwłaszcza że wiązałoby się to z obniżką pensji. Małżonka nie odpuszczała. – Powiedziała, że mi się to spodoba i miała rację – wyznał po latach.

“Nie ma słów, by opisać tragedię, która przydarzyła się Johnowi i jego rodzinie. Nie da się zrozumieć tego bólu. Wiedz, że wszyscy jesteśmy tu dla ciebie, John. Kochamy cię” – napisał w serwisie X Matt Chapman, który również zajmuje się wyścigami w BBC. “Trudno zrozumieć tę tragedię i rozdzierające serce obrazki z Bushey. John to mój przyjaciel, jeden z najlepszych gości w branży sportowej, z którym zawsze miło jest poprzebywać. Życie potrafi być takie okrutne. Wszyscy jesteśmy tu dla ciebie, kolego” – dodał inny dziennikarz Geoff Peters.

Tragedia dziennikarza wstrząsnęła Wielką Brytanią. Na drodze prowadzającej do domu Huntów w Bushey pojawiły się kwiaty oraz odręcznie pisane listy. Sąsiedzi przez całą środę przychodzili w to miejsce, aby oddać hołd zamordowanym. “Hannah, Louise i Carol. Życzyłbym sobie, aby to nie była prawda. Chciałbym was przytulić i powiedzieć, ile dla mnie znaczyliście. Kocham was na zawsze” – brzmi jedna z wiadomości.

Podejrzany o dokonanie zbrodni Kyle Clifford wpadł w ręce policji po trwającej kilkanaście godzin obławie. Ukrywał się na pobliskim cmentarzu Lavender Hill w Enfield. 26-latek miał dokonać zbrodni z użyciem kuszy. Monitoring zarejestrował, jak mężczyzna spaceruje ulicą z narzędziem zbrodni. Kyle Clifford w momencie zatrzymania był ranny, ale policja zaprzecza, jakoby oddała strzały w kierunku 26-latka. Mężczyzna trafił do szpitala, który następnie zamieni na celę w areszcie.

Foto: Facebook –  John Hunt z małżonką

Reklama

Udostępnij: