You are currently viewing Wtargnęli do domu premiera

Wtargnęli do domu premiera

  • Post author:
Udostępnij:

Czterech mężczyzn aresztowano we wtorek pod zarzutem wtargnięcia na teren posiadłości otaczającej prywatny dom brytyjskiego premiera Rishiego Sunaka, na terenie hrabstwa North Yorkshire – poinformowała we wtorek wieczorem policja.
Cała czwórka została zatrzymana około godz. 12:40 miejscowego czasu, „w ciągu minuty od ich wejścia na teren”, a następnie wyprowadzona z posiadłości. Do zdarzenia doszło w czasie, gdy Sunak przebywał w Londynie, uczestnicząc w powitaniu cesarza Japonii, który rozpoczął wizytę w Wielkiej Brytanii. Policja dodała, że aresztowani mężczyźni – 52-latek z Londynu, 43-latek z Boltonu, 21-latek z Manchesteru i 20-latek z Chichester – pozostali w areszcie policyjnym w celu przesłuchania, a dochodzenie jest w toku, dodała policja.

Reklama

Aresztowani są związani z grupą Youth Demand, która wzywa do nałożenia embarga na dostawy broni dla Izraela, a także do cofnięcia przez rząd nowych licencji na ropę i gaz przyznanych od 2021 roku. Grupa ta opublikowała nagranie wideo, na którym widać młodego mężczyznę wchodzącego na teren posiadłości premiera i wypróżniającego się w jeziorze.

Jak napisała, akcja ta była „prezentem pożegnalnym” dla premiera i konserwatywnego rządu. W dniu 4 lipca w Wielkiej Brytanii odbędą się wybory do Izby Gmin, w których, jak wskazują sondaże, Partia Konserwatywna poniesie dotkliwą porażkę.

Reklama

 


Udostępnij: