You are currently viewing Zginął mężczyzna oskarżony o szpiegostwo

Zginął mężczyzna oskarżony o szpiegostwo

  • Post author:
Udostępnij:

Trwa śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci 37-latka oskarżonego o szpiegostwo na rzecz Chin. Mężczyzna został znaleziony na ławce w parku.

Reklama

Były pracownik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii i żołnierz piechoty morskiej Matthew T. w zeszłym tygodniu został oskarżony o szpiegostwo na rzecz Chin. Według doniesień BBC zarówno on, jak i Chi Leung W. i Chung Biu Y. mieli gromadzić informacje, inwigilować i pomagać zagranicznemu wywiadowi, dodatkowo  Matthew T. miał śledzić aktywistów z Hongkongu. Podejrzani nie złożyli jeszcze zeznań i byli zwolnieni za kaucją, aż do piątku, kiedy miała odbyć się rozprawa. Zanim jednak do niej doszło, jeden z nich został znaleziony martwy.

Policja w Thames Valley poinformowała, że ciało 37-latka odkrył przechodzień, który w niedzielę 19 maja pojawił się w parku w Maidenhead w Berkshire.  Śmierć jest traktowana jako niewyjaśniona, a sekcja zwłok ma zostać przeprowadzona “w odpowiednim czasie”. Rodzina pracownika MSW podała w oświadczeniu, że “opłakuje stratę ukochanego syna, brata i członka rodziny”. “Bylibyśmy wdzięczni, gdyby prasa uszanowała naszą prywatność w tym trudnym czasie i nie wtrącała się w naszą żałobę” – dodali. Natomiast prawnik 37-latka Julian Hayes, powiedział, że wiadomość o śmierci jego klienta była szokująca. – Wspieramy jego rodzinę najlepiej, jak potrafimy – zapewnił.

“The Telegraph” przekazał, że Chiny zareagowały na zarzuty postawione mężczyznom. Ambasada kraju w Londynie oświadczyła, że “zdecydowanie potępia bezpodstawne oskarżenia Wielkiej Brytanii skierowane przeciwko rządowi Specjalnego Regionu Administracyjnego Hongkongu”.

Reklama

 


Udostępnij: