You are currently viewing Najbardziej mokra zima od 130 lat

Najbardziej mokra zima od 130 lat

  • Post author:
Udostępnij:

Duża część Wielkiej Brytanii wciąż  jest zanurzona w wodzie po dniach intensywnych opadów deszczu. W wielu miejscach wylały rzeki, doprowadzając do powodzi i zalewając ponad tysiąc budynków. Kraj przeżywa najbardziej mokrą zimę od ponad wieku – napisał “The Independent”.
W następstwie intensywnych opadów deszczu związanych z niżem Henk, który na ubiegłego początku tygodnia dotarł do zachodniej Europy, w Anglii zalanych zostało ponad tysiąc nieruchomości. Rzeki wystąpiły z brzegów w całej Wielkiej Brytanii. Chociaż poziom wody w sobotę niektórych miejscach zaczął się obniżać, duże obszary Anglii i Walii wciąż pozostają zalane. Według Brytyjskiej Agencji Środowiska powodzie mogą się utrzymywać wzdłuż Tamizy oraz rzek Trent i Severn przez następne pięć dni. W sobotę liczba ostrzeżeń powodziowych spadła do 192 z ponad 300, które obowiązywały dzień wcześniej.
“The Independent” napisał w sobotę na swoim portalu, że Wielka Brytania przeżywa najbardziej mokrą zimę od 130 lat. Okres od lipca do grudnia ubiegłego roku był najbardziej mokry w historii Wielkiej Brytanii od 1890 roku – wskazała instytucja meteorologiczna Met Office.

Reklama

Link do artykułu w komentarzu.

Reklama

Udostępnij: