You are currently viewing 13-latek aresztowany za terroryzm

13-latek aresztowany za terroryzm

  • Post author:
Udostępnij:

13-latek został aresztowany w zachodnim Londynie pod zarzutem rozpowszechniania w internecie materiałów terrorystycznych o charakterze islamistycznym. Brytyjska policja zauważa, że to nie pierwszy taki przypadek.

Reklama

Do aresztowania doszło w ramach prowadzonego śledztwa w sprawie udostępniania w internecie treści islamistycznych. Nastolatek został zwolniony z aresztu za kaucją, ale w połowie czerwca musi się stawić na przesłuchanie. – Chociaż nadal bardzo rzadko zdarza się, aby tak młoda osoba została aresztowana za przestępstwo o charakterze terrorystycznym, w ostatnim czasie zaobserwowaliśmy niepokojący wzrost liczby nastolatków wciągniętych w działalność terrorystyczną. To konkretne śledztwo jest nadal w toku, ale współpracujemy też ściśle z wieloma partnerami, aby chronić i odciągać młodych ludzi od ekstremizmu i terroryzmu – powiedział w BBC Richard Smith, szef wydziału antyterrorystycznego londyńskiej policji.

Chłopiec jest jedną z najmłodszych osób aresztowanych w Wielkiej Brytanii w związku z terroryzmem. W lutym 2021 roku skazano na dwa lata pobytu w domu poprawczym nastolatka, który stał na czele grupy neonazistowskiej, a przestępstwo o charakterze terrorystycznym popełnił również w wieku 13 lat. W lipcu zeszłego roku innego 13-latka aresztowano za posiadanie materiałów, które mogą być przydatne dla terrorystów.

Reklama

Udostępnij: