You are currently viewing Brytyjski bluesman i skrzypaczka z Niemiec w Jazz Cafe POSK

Brytyjski bluesman i skrzypaczka z Niemiec w Jazz Cafe POSK

  • Post author:
Udostępnij:

Dave Peabody & Regina Mudrich wystąpią w piątek, 21 października, w Jazz Cafe POSK.

Reklama

Gitarzysta, wokalista, gawędziarz Dave Peabody zaczął występować w połowie lat 60-tych w okresie rozkwitu brytyjskiego boomu bluesowego. Rok 2022 to już 58. rok aktywności muzycznej Dave’a, co czyni go jednym z najbardziej doświadczonych brytyjskich bluesmanów występujących obecnie. Trzykrotnie wybrany został „Artystą roku bluesa akustycznego” przez British Blues Connection i Blues In Britain Magazine.   

Jego najnowszy album „Some of These Days” (wydany w marcu 2019 r.) powstał we współpracy z Reginą Mudrich, skrzypaczką o klasycznym wykształceniu, pochodzącą z Niemiec Wschodnich. Chociaż blues nie był wcześniej częścią jej repertuaru, jej wrażliwość i natychmiastowe zrozumienie tej  muzyki dodaje świeżości do wyboru starych piosenek bluesowych i wodewilowych, które Dave zdecydował się zaprezentować. 

 „Dave Peabody umocnił swoją reputację jednego z naszych najpopularniejszych artystów akustycznych. Jest tylko jeden sposób na podsumowanie tego wyjątkowego wieczoru – to był Blues!” – recenzja koncertu w klubie  The 100 Club autorstwa Darrella Parsonsa 

Dave Peabody – wokal i gitara; Regina Mudrich – skrzypce

www.reginamudrich.de/peabody-mudrich/  

Bar 19:30 / muzyka 20:30

Bilety £15 na drzwiach lub Eventbrite: https://bit.ly/3CSF73W  

Reklama

 


Udostępnij: