You are currently viewing Anglia też bojkotuje reprezentację piłkarską Rosji

Anglia też bojkotuje reprezentację piłkarską Rosji

  • Post author:
Udostępnij:

Anglia dołącza do Polski, Czech i Szwecji, a także Francji. FA oświadczyła, że nie będzie rozgrywała żadnych spotkań na żadnym poziomie w piłkę nożną. Tymczasem FIFA wciąż prezentuje “miękkie” stanowisko.

Reklama

Anglia dołącza do Polski – i nie zagra żadnego meczu z Rosją, Polska jako pierwsza odmówiła występu z reprezentacją piłkarską federacji rosyjskiej.
Piszemy o tym na naszym profilu na facebook’u i TUTAJ Nasze stanowisko wczoraj poparły związki piłkarskie ze Szwecji i Czech.
Potem dołączyła Francja. Zdaniem FIFA – Rosja jednak ma grać ale pod inną nazwą i bez barw narodowych a także bez hymnu przed meczem.
“Przez solidarność z Ukrainą i dla potępienia okropieństw, których dokonuje Rosja, Federacja angielska potwierdza, że nie zagra z Rosją w żadnym meczu
w przyszłości. Dotyczy to spotkań na każdym poziomie, w każdej grupie wiekowej. czytamy we wczorajszym oświadczeniu. Polska jako pierwsza
podjęła odważną decyzję o tym, żeby nie wystąpić w barażach do mistrzostw świata, jeśli FIFA nie zmieni zdania tym samym stracimy szansę na mundial.
Są rzeczy ważniejsze niż piłka nożna napisał Robert Lewandowski. FIFA tymczasem jest powiązana z Gazpromem który sponsoruje Ligę Mistrzów.

Reklama

Udostępnij: