You are currently viewing Bluza prezydenta Zełenskiego na licytacji w Londynie

Bluza prezydenta Zełenskiego na licytacji w Londynie

  • Post author:
Udostępnij:

Słynna bluza khaki, w której od początku wojny w Ukrainie prezentował się prezydent Wołodymyr Zełenski, została sprzedana w Londynie za 90 tys. funtów. Środki z aukcji poprowadzonej przez brytyjskiego premiera Borisa Johnsona trafią na leczenie ukraińskich dzieci.

Reklama

W Tate Modern Gallery w Londynie odbył się wieczór charytatywny “Brave Ukraine”. Wydarzenie, łączące interaktywną wystawę o wojnie w Ukrainie i licytacje, zorganizowała ukraińska ambasada w Wielkiej Brytanii.

Dom aukcyjny Christie’s wystawił na sprzedaż m.in. ozdoby świąteczne wykonane przez ukraińskie dzieci; ceramicznego koguta, którego prezydent Wołodymyr Zełenski podarował Borisowi Johnsonowi podczas jego wizyty w Kijowie; spacer po stolicy Ukrainy w towarzystwie mera miasta Witalija Kliczki; czy słynny polar khaki, w którym Zełenski pokazywał się od początku wojny.
Cena wywoławcza bluzy wynosiła 50 tys. funtów, ale prowadzący licytację premier Johnson sugerował, że powinna osiągnąć znacznie wyższą cenę. Ostatecznie polar prezydenta Ukrainy został sprzedany za 90 tys. funtów.

Zebrane środki zostaną przekazane na wyposażenie Zachodnioukraińskiego Specjalistycznego Centrum Medycznego dla Dzieci. Ukraińska pierwsza dama dodała, że jest to miejsce, z którego chore i ranne dzieci są przewożone na leczenie do innych krajów.

Reklama

 


Udostępnij: