Co Polacy zrobili dla Wielkiej Brytanii?

  • Post author:
Udostępnij:

Rozpoczyna się projekt Anglo-Polish Cultural Exchange: Virtual Museum and Research Hub. Jest to  współpraca partnerska pomiędzy POSK’iem, Ogniskiem Polskim oraz Polish Cultural Institute. Chodzi o pokazanie wkładu Polaków bądź osób polskiego pochodzenia do brytyjskiego życia kulturalnego i społecznego w szerszym kontekście historii emigracji przez ostatnie 200 lat.

Reklama

Stworzenie tej innowacyjnej strony internetowej, której inauguracja odbędzie się w październiku, ma na celu podniesienie profilu i wiedzy o kulturze polskiej w Wielkiej Brytanii oraz przeciwdziałanie stereotypom. Jest skierowana do jak najszerszej rzeszy odbiorców – w równej mierze do społeczności polskich jak i brytyjskich. W tym tygodniu odbędą się wykłady zapowiadające ten projekt. I to dwukrotnie – w POSK’u, w środę 24 sierpnia (po polsku), oraz w Ognisku, w czwartek 25 sierpnia (po angielsku) – wstęp wolny, drzwi otwierają się o 18:00, a samo wydarzenie rozpocznie się o 18:30.

Już teraz można wypełnić ankiety, która pomoże wybrać interesujące dla tego projektu tematy  na: https://www.surveymonkey.co.uk/r/VQB9CBT

Reklama

 


Udostępnij: