You are currently viewing Dziewięciolatek nie zdążył na spotkanie z królem

Dziewięciolatek nie zdążył na spotkanie z królem

  • Post author:
Udostępnij:

-Utknęliśmy na M20 na dwie godziny i nie weźmiemy udziału w królewskim przyjęciu ogrodowym – napisała w mediach społecznościowych Paula Hudgell, gdy jej syn Tony nie zdołał dotrzeć na przyjęcie do Pałacu Buckingham. Brytyjskie media przypominają listę zasług dziewięciolatka, który – maltretowany przez biologicznych rodziców – w wieku kilku lat stracił obie nogi.

Reklama

Matka Tony’ego Hudgella, Paula Hudgell, w środę opublikowała w serwisie X wpis ze zdjęciem syna w samochodzie. “Utknęliśmy na M20 na dwie godziny i nie weźmiemy udziału w królewskim przyjęciu ogrodowym” – napisała kobieta. W ramach organizowanych trzy razy do roku przyjęć ogrodowych kolejni brytyjscy monarchowie zapraszają do Londynu przedstawicieli lokalnych społeczności. W tym roku na przyjęciu obecny był król Karol III.

Pałac Buckingham odpowiedział na wpis Hudgell jeszcze tego samego dnia. “Przykro nam to słyszeć, Tony! My też nie mogliśmy się doczekać spotkania z Tobą. Masz ochotę spróbować ponownie innego dnia? Zostaw to nam…” – czytamy w odpowiedzi zamieszczonej przez oficjalne konto brytyjskiej rodziny królewskiej.

Jak podaje portal BBC, dziewięciolatek dowiedział się o ponownym zaproszeniu do siedziby Karola III, gdy miał iść spać. Matka chłopca powiedziała, że na jego twarzy pojawił się “wielki uśmiech”. – Dziś wieczorem pójdzie spać ze świadomością, że im go tam brakowało – stwierdziła Hudgell, cytowana przez brytyjskiego publicznego nadawcę. Jak wyjaśniła, rodzina utknęła w korku w drodze do Pałacu Buckingham po tym, jak ciężarówka stanęła w płomieniach na autostradzie M20.

Paula Hudgell jest adopcyjną matką Tony’ego. Chłopcu amputowano obie nogi po tym, jak był maltretowany przez biologicznych rodziców. W 2018 roku usłyszeli oni wyrok 10 lat więzienia. Dziewięciolatek jest współzałożycielem Fundacji Tony’ego Hudgella. W lutym portal BBC wyliczał jego osiągnięcia: w wieku pięciu lat postanowił samodzielnie przejść 10 km, aby zebrać pieniądze na leczenie, które uratowało mu życie. Z kolei w zeszłym roku wspiął się na wzgórze Orrest Head, zbierając 19 tysięcy funtów (ok. 95 tys. zł) na cele charytatywne. Pod koniec 2023 roku Tony został odznaczony Medalem Imperium Brytyjskiego, stając się najmłodszą osobą, jaka kiedykolwiek otrzymała to wyróżnienie.

Reklama

Udostępnij: