Hakerzy wywołali korek w Moskwie

  • Post author:
Udostępnij:

Hakerzy z grupy Anonymous  włamali się do aplikacji Yandex Taxi, czym spowodowali gigantyczny korek w Moskwie. Rozładowanie go trwało kilka godzin.

Reklama

Anonymous wciąż prowadzą „Operację Rosja”. To ich odwet na Kremlu za to, że Rosja zaatakowało Ukrainę. Włamują się do systemów uniemożliwiając ich prawidłowe działanie lub przesyłają obywatelom informacje a rzeczywistej sytuacji w Ukrainie. W tym ostatnim pomaga im polska grupa Squad 303, której nazwa pochodzi od polskiego Dywizjonu 303, który podczas II wojny światowej brał udział w bitwie o Anglię.

Ostatnio Anonymous na cel wzięło Yandex Taxi, która jest międzynarodową firmą należącą do rosyjskiego IT Yandex. Haktywiście włamali się do jej aplikacji i zamówili dziesiątki samochodów wysyłając je w jedno miejsce – na ulicę Prospekt Kutuzowski. W pobliżu znajduje się Hotel Ukraina oraz jedna z największych stacjo kolejowych w Moskwie tzw. Dworzec Kijowski, więc wybór miejsca wysłania pojazdów nie był przypadkowy.

Efektem tego działania było powstanie ogromnego korka w Moskwie. Jego rozładowanie trwało kilka godzin utrudniając życie wszystkim mieszkańcom miasta.

Reklama

Udostępnij: