Iga Świątek faworytką Wimbledonu

• Post author:
Udostępnij:

Iga Świątek jutro zagra mecz w drugiej rundzie Wimbledonu. Polka jest jedną z faworytek turnieju.

We wtorek Iga Świątek rozegrała pierwszy mecz; jej rywalką była Jana Fett (WTA 252), która przeszła trzystopniowe kwalifikacje. Świątek wróciła z 1:3 w drugim secie i wygrała 6:0, 6:3. W trwającym 75 minut meczu Świątek posłała 10 kończących uderzeń przy 15 niewymuszonych błędach (11 zrobiła w drugim secie). Fett miała siedem piłek wygranych bezpośrednio przy 23 pomyłkach (14 popełniła w pierwszej partii). Polka obroniła sześć z ośmiu break pointów i wykorzystała sześć z 10 szans na przełamanie.

Jutro 21-latka wraca do gry. Jej rywalką w drugiej rundzie będzie Lesley Pattinama Kerkhove. Holenderka udział w turnieju głównym zawdzięcza Dance Kovinić, która z powodu kontuzji zmuszona była wycofać się z rywalizacji.

Spotkanie Świątek – Pattinama Kerkhove odbędzie się na korcie numer jeden. Będzie drugim z kolei i rozpocznie się tuż po zakończeniu meczu Jordana Thompsona z Stefanosem Tsitsipasem. Jeżeli pogoda nie pokrzyżuje organizatorom planów, to Polkę i Holenderkę zobaczymy mniej więcej około godziny 16:00.