Jazzowa sobota w POSK

  • Post author:
Udostępnij:

LUIZ MORAIS QUARTET zagra w  Jazz Cafe POSK w sobotę, 28 maja. Początek o godz. 20.30.

Reklama

Brazylijski kompozytor, aranżer i wirtuoz 7-strunowej gitary Luiz Morais to wyjątkowy głos współczesnego brazylijskiego  jazzu. Morais od 2010 roku mieszka w Londynie i kieruje zespołem Luiz Morais Band, wybijającym się pośród twórców innowacyjnego i eksperymentalnego odrodzenia brazylijskiej tradycji muzycznej w szerszym kontekście jazzu i world music.

W sobotę 28 maja 2022 Luiz Morais zaprezentuje w Jazz Cafe POSK swój drugi album, zatytułowany „In the Weave”.

Znajdując się w czołówce brazylijskiego jazzu, Morais czerpie z tradycji stworzonej przez takich artystów jak Tom Jobim i Baden Powell, jednocześnie tka nowe wątki i połączenia ze współczesnym jazzem.

Morais zaprezentuje ten album wraz z kwartetem złożonym z najlepszych instrumentalistów jazzowych w Wielkiej Brytanii. Spodziewajcie się skomplikowanych, ekscytujących aranżacji zbudowanych wokół rytmicznej potęgi brazylijskiej tradycji gitarowej, popychających  muzyków do przekraczania zarówno muzycznych granic i własnych możliwości.

„Znakomity, pomysłowy, harmonijnie bystry – ten facet ma do tego mnóstwo smaku. Pokręcona brazylijska magia,  totalnie  podnosząca na duchu” (Blues and Soul Magazine)

„Dojrzały i elegancki drugi album od pana Moraisa” (Sounds and Colours)

Muzycy:

Luiz Morais – gitara 7-strunowa

Andrew Woolf – klarnet

Matheus Nova – bas

Marius Rodrigues – perkusja

www.luizmoraismusic.com

Bilety:

Reklama

Udostępnij: