Jazzowa uczta w POSK

  • Post author:
Udostępnij:

The W to nowa londyńska grupa pianisty Bruno Heinena, grająca współczesny jazz. Wystąpi w najbliższą sobotę, 11 czerwca, o godz. 7.30 PM w Jazz Cafe POSK.

Reklama

Podobnie jak cztery równe linie, które tworzą literę W, czterej członkowie grupy łączą się podczas występu w jeden głos. W skład zespołu wchodzą: wokalistka Heidi Vogel (Cinematic Orchestra), kontrabasista Andrea Di Biase (Kenny Wheeler), perkusista Gene Calderazzo (Pharaoh Sanders) i Bruno Heinen na fortepianie.

To zespół w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Spotykają się regularnie, aby poznawać i wspólnie kształtować kompozycje Bruno. Same utwory mają do opowiedzenia jakas historię; każdy jest oparty na szczególnym pomyśle/koncepcji, z melodią i mocnym groove na czele. Bruno, Andrea i Gene pracują razem od wielu lat. Dodatkowo, Heidi Vogel wnosi do tej muzyki kolejną warstwę głębi i liryzmu.

Bruno Heinen: „Pracowałem z Heidi w jej zespołach od ponad 10 lat. Zawsze chciałem włączyć ją do własnego projektu. Kiedy zaśpiewała z nami po raz pierwszy, poczułem, ze to jest to. Jej dusza i zasięg możliwości są niezwykłe, zwłaszcza kiedy spiewa bez słów. Mogę pisać dla niej tak, jakbym komponował na puzon, trąbkę lub sopran operowy!”

The W są świeżo po wyprzedanej trasie po Wielkiej Brytanii i zaprezentują materiał z nadchodzącego debiutanckiego albumu “Rossie” (Ubuntu Music)

„Pokazują, że oryginalność nie musi być skomplikowana” ****Observer

Muzycy: Bruno Heinen – fortepian; Heidi Vogel – wokal; Andrea Di Biase – kontrabas; Gene Calderazzo – perkusja

www.brunoheinen.com

www.faroutrecordings.com/collections/heidi-vogel

Reklama


Udostępnij: