Królowa panuje już 70 lat!

  • Post author:
Udostępnij:

Platynowy Jubileusz królowej Elżbiety II obchodzono w niedzielę, 15 maja, na zamku w Windsorze. Przed zamkiem zgromadził się pięciotysięczny tłum, który nagrodził jubilatkę owacjami za 70 lat panowania na brytyjskim tronie.

Reklama

W 2022 roku mija 70 lat, odkąd królowa Elżbieta II zasiada na tronie Wielkiej Brytanii. Z tej okazji przewidziane są kilkudniowe huczne obchody Platynowego Jubileuszu, a także wiele wydarzeń organizowanych z myślą o brytyjskiej monarchini. Jak podaje “Daily Mail”, w niedzielę 15 maja na zamku w Windsorze odbyła się impreza konna zatytułowana “Galopem przez historię”, na którą królowa Elżbieta II została zaproszona jako honorowy gość.
“Daily Mail” poinformował, że królowa Elżbieta II dotarła na zamek w Windsorze w asyście kawalerii przybocznej. Z samochodu pomógł wysiąść jej najmłodszy syn, książę Edward, a jej pojawienie się wywołało  entuzjazm zebranych gości.

Wśród gości pojawili się także członków brytyjskiej rodziny królewskiej w tym m.in. księżniczka Anna, Sophie, hrabina Wessexu, żona księcia Edwarda, a także ich córka, lady Louise Windsor. Media nie poinformowały jednak, czy podczas imprezy konnej obecne były pozostałe dzieci królowej Elżbiety II, książę William oraz księżna Kate. Pewnym jest natomiast, że zabrakło księcia Harry’ego, Meghan Markle, a także księcia Andrzeja.

Na zamku w Windsorze stawiły się natomiast największe gwiazdy, w tym Helen Mirren, Damian Lewis, Omid Djalili, Katherine Jenkins czy Tom Cruise. Jak podaje “The Guardian”, aktor przyznał, że czuje się zaszczycony, mogąc uczestniczyć w tak ważnym dla królowej Elżbiety II wydarzeniu.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy coraz częściej pojawiały się doniesienia, że królowa Elżbieta II nie cieszy się najlepszym zdrowiem. Spekulowano wręcz, że pałac Buckingham ukrywa jej problemy zdrowotne. I chociaż z powodu kłopotów z chodzeniem poruszała się o lasce, królowa Elżbieta II wydawała się szczęśliwa i w doskonałym humorze.

Reklama

Udostępnij: